Proč se raději vyhnout číslům v URL adrese?

Úvod » Aktuality » Proč se raději vyhnout číslům v URL adrese?

 

Lidé si odjakživa potrpěli na číselné seznamy (začalo to zřejmě někdo u Mojžíše a desatera) a skončilo v dnešní době u Top 100 nejlepších filmů historie či Top 10 Rolling Stones. Jeden by tudíž řekl, že přítomnost čísla v URL je vcelku nedůležitá, ba podružná. Věci se ale snadno mohou změnit, jak se záhy přesvědčíte...

To, že si dnes zaregistrujete stránku "7 Best Celebrity Chef Restaurants", je sice stylové, praktické, přehledné a originální, jak ale běží čas a situace na trhu se mění, může to skončit klidně jednou tak, že v URL máte najednou číslo jiné, nežli jaké se dané věci původně týkalo – v tomto konkrétním případě se ze 7 stalo 12.

Proč nepoužívat čísla v URL adrese

Určitě nejde o nic katastrofického a firmu to nepoloží, ovšem z hlediska seriozního dojmu, profesionality, SEO a marketingu je to jednoznačná katastrofa, která je tím větší, čím více míst stihne zasáhnout – třeba máte navštívenky postaru apod.

Pokud to tedy byť jen trochu půjde, snažte se své URL specifikovat tím stylem, aby v nich ideálně žádné číslo nebylo. A když už tam nějaké ale opravdu být musí, pak výhradně takové, u kterého jste si na 100 % jisti, že se nikdy nezmění.

Tím, že věnujete 30 vteřin myšlení před finální podobou URL, se v tomto případě často vyhnete následným hodinám bolení hlavy někdy později. Pakliže nemáte, nechcete, popřípadě nemůžete tyto problémy řešit, svěřte je odborníkům, jež vám v těchto věcech ochotně poradí, či přímo navrhnou a vyberou URL optimálního typu.

V CLIQUO Vám s výběrem vhodné URL rádi poradíme. Jednoduše nám napište a my Vám s výběrem pomůžeme.

Zpět na výpis


Lukáš STANISLAV